Lastik bantla pratik egzersizler fitness ve plates

Son zamanların en favori egzersiz aletlerinden pilates bandını hiç denediniz mi? Yarattığı yumuşak dirençle vücudunuzu kısa sürede düzene sokan bu ucuz fitness aletinden mutlaka bir tane alın, biz de size yapabileceklerinizi anlatalım.

Dizleriniz, kapalı olarak yere değecek şekilde şınav pozisyonuna geçin. Bel ve sırtınızın tam ortasına lastiği yerleştirdikten sonra ön taraftan sıkıştırarak ellerinizle sabitleyin. Dirseklerinizden destek alarak eğilip kalktıkça kalça, karın, sırt ve kol kaslarınız çalışacak. Lastik bantın yarattığı gerilim, aynı enerjiyle daha hızlı vücut şekillendirmenize yardım ediyor.

Eğilin ve bir bacağınızı bir ayak boyu kadar öne alın. Gerideki ayağınızın altına lastiği fotoğraftaki gibi sıkıştırın ve diğer kolunuzdan destek alarak lastiği öne doğru çekin. Lastiği tutmaya çalışan bacağınız ve iki kolunuz birden çalışacak.

Arka kol kaslarını çalıştırmak için aynı pozisyonda dirseğinizi kırış yönünüzü değiştireceksiniz.

Yine eğilerek iki ayağınızla lastiğe basın. Lastiği çekerken tüm vücudunuz çalışacak. Sadece eğilerek bu pozisyonda durmak bile karın yağlarınızı yakar. Bu duruşa bir de ekstra baskı uygulamanız tıpkı yüzerken olduğu gibi her kasınızı kullanmanızı gerektirecek.

Çakı pozisyonunu alarak sırtınızı kaldırın ve bacaklarınızı açın. Lastiği baldırınıza dolayın ve iki ucunu çarpraz gelecek çekilde elinizde tutun. Bu şekilde bacaklarınızı açıp kapatarak çalıştırılması en zor yer olan iç bacak kaslarınızı inceltebilirsiniz.

Dizlerinizi kırarak yere uzanın. Kalça kemiğinizin üzerinden geçirip yerde sabitlediğiniz lastiğin baskısına karşı kalçanızı kaldırın ve indirin. Dümdüz bir karın ve kalça altını çalıştırmak için daha kolay bir egzersiz yok. Kollarınızı kırmamaya özen gösterin.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>